Sonbahar - Kış Erkek Modası / Mont & Bot ve Kombin Önerileri

Levi's 

 Hem gündelik kullanım için sportif, hem de karda kışta bizleri dondurucu soğuklardan koruyacak kadar kaliteli malzemeden üretilen, fiyatı bakımından ise aynı kategorideki markalara göre oldukça uygun olan montlar üretiyor. Dolayısıyla kullanım amacına göre her kesimi mutlu edecek ürünleri mevcut.

Jack & Jones

Fark yaratan tasarımları olan çok başarılı ürünler ortaya koyuyor. Bizzat giyenlerden aldığım yorumlara göre bu markanın ürünlerinin 'bir aldım pir aldım' diyebileceğiniz kadar uzun ömürlü bir kullanım süresi var.  Aynı mont ile farklı kombinler yaratmaktan kaçınmayacak, hayalgücü geniş ve ekonomik açıdan her sene dolabını yenileyemeyecek bireyler için bulunmaz bir nimet!


Cat

Cat, botlar için kullanılan hardal sarısı renginin hakkını veren firmalardan. Aşina olduğumuz tasarımının ve sıradışı renk seçeneklerinin dışında sürekli hareket halinde olanlar için çok rahat ve hafif giyimi olan botlar üretiyor.
Asi Ruh! Harley Davidson

Harley Davidson bir motorsiklet veya bot markasının ötesinde bir yaşam biçimi...
Harley Davidson diğer bot markaları arasında modasının en köklü klasikleri arasındadır. Bir tank gibi ağır olmasına karşın vücut ısısını koruma konusunda zorlu geçen kışların vazgeçilmezidir. Soğuktan koruduğu kadar karizma da katar. Yürüyüşü, duruşu değişir insanın...
Nam-ı Değer Panzer: Greyder

   Greyder;  Kar, buzlanma,  çamur, su birikintisi  gibi can sıkıcı faktörlerin üstesinden adeta bir panzer gibi geçiyor. Sebebi elbette aşina olduğumuz yüksek tabanlı tasarımları. Bu özelliğiyle görev adamlığına soyunmakla kalmıyor, boyunu uzun göstermek isteyen kullanıcılarının da imdadına koşuyor.
Pantolon paçaları ile giyilen botun uyumu...

Bu konuda üç seçeneğimiz var.
 Paçaları botun içine sokmak veya paçaları botun dışına çıkarmak en bilinenleri fakat bir de katlayarak deneyin. Farka tanık olacaksınız...

Kombin...


Kış aylarında ağırlıklı olarak koyu tonlarda giyinmeye alışkınız.
Fakat bu konuda da klasikler dışında dikkat etmemiz gereken bazı hususlar ve klasiklerin dışına fazla çıkmadan yapabileceğimiz far yaratan değişikliklere değinmek istiyorum.

Özellikle mont ve kabanlar için koyu renkler tercih edilse de alışılmışın dışına çıkmakta fayda var. Vazgeçilmezimiz olan siyah renkte bir montun yanına, siyahla muhteşem uyum sağlayan sarıyı ekleyebiliriz veya haki yeşilinin erkeksi asaletinden faydalanabiliriz. Yani aslına bakarsanız bu konuda birçok seçeneğimiz mevcut fakat renklerin uyumuna dikkat etmek önemli bir etken.

Renk uyumu konusunda önerim ise bir koyu, bir açık ton şeklinde... Klasikleşen kalıpların dışına çıkmak isterseniz açık tonları mont için, koyu tonları ise montun altına giyeceğiniz bot, kazak veya pantolon için kullanabilirsiniz. Bunun haricinde 3 farklı ton yeterlidir.

Giyim konusunda kıyafetlerin dışında aksesuarın da önemli bir yeri var.

Pek rastlanmayan bir örnek vermek gerekirse güneş gözlüğünüzü kışın da kullanmaya devam edebilirsiniz. Üstünüze giydiklerinizle uyum sağlamayan renkte olmadığı sürece sorun olmayacaktır. Aksesuar için mevsimin pek bir önemi yoktur ve adı üstünde; güneş gözlüğü...

Aşina olduğumuz örneklerde ise atkı, bere ve eldiven kullanımı var, öğrenciler için sırt çantası da dahil edilebilir. Renk uyumuna aksesuarlar için de dikkat etmemiz gerekiyor. Daha önce değindiğim gibi 3 farklı ton yeterli olduğu için 3. tonu bu aksesuarlar için kullanabiliriz ve elbette diğer 2 tondan biri ile aynı renk tonunda olabilir...

Bunların haricinde saat ve bileklik kullanımı da farklılık katacaktır.

Küçük bir etkisi olduğu zannedilse de en dikkat çeken detaylardan biri de bileklik ve saat kısmıdır.
Metal kordonlu gümüş gri renklerde bir saat her kombin ile uyum sağlayacaktır. Bu yüzden saat konusunda bonkör davranmak istiyorsanız, gümüş gri renginden şaşmamalısınız.